ארבעה סוגי שיפוצים להעלאת ערך הנכס

אתם מחפשים דרך טובה ומהירה להעלאת ערך הנכס שלכם? דירה או בית? הנה ארבעה רעיונות לשיפוצים - לאו דווקא יקרים מאוד - שמתאימים בדיוק למטרה הזו


כאשר אנחנו חושבים על דרך כלשהי להעלות את ערך הנכס, מיד חושבים על שיפוץ מקיף, מטבח חדש או אמבטיות ופתרונות אחרים, בעשרות אלפי שקלים. 

אבל קיימים לא מעט פתרונות ביניים טובים, לאו דווקא מאוד יקרים, לשיפוצים. כדוגמא, ניקח למשל מקרה של שיפוץ מבנים בירושלים: העניין הזה יכול להיות יקר, אבל ניתן גם לעשות אותו בעלויות ובטווחי זמן סבירים.


אפשר לראות מה שצבע יכול לעשות

אולי הפתרון המהיר והקל ביותר לביצוע, הוא צביעה מחדש של הדירה או של הבית. 

זה לא חייב להיות בצבעים חדשים, או תוך כדי מאמץ לכסות על צבעים קיימים: די לחדש את הצבע הקיים בדירה, כדי לרענן את המראה שלה ולשפר את מצבה בעיני קונים פוטנציאליים.


אפשר להכניס יותר אור

אפשר לפתוח חלונות חדשים או להגדיל חלונות קיימים, וזו בהחלט אפשרות לא יקרה. 

בעבר היו מתכננים חלונות קטנים יותר, במיוחד במקומות כמו ירושלים, בהם הקור והרוחות לא אפשרו שימוש בחלונות גדולים. 

כיום יש אמצעי בידוד טובים, והעניין הזה – אפילו בירושלים – כבר לא מהווה מחסום. 


ואם לא רוצים לשבור קירות? משתמשים בגופי תאורה

לעיתים יש מגבלות: בירושלים למשל, קירות חיצוניים מצופי אבן עלולים להיות קשים לעיבוד, אז במקום להגדיל חלונות, אפשר לגשת לחנות תאורה טובה ולבחור כמה גופי תאורה חדשים, יפים ומאיכות טובה. 

לכל היותר, אם בעלי הבית החדשים לא יאהבו את אמצעי התאורה שתבחרו – תיקחו אותם אתכם. 


החלפת מטבח או אמבטיה

זהו אולי סוג השיפוצים הקטנים היקר ביותר שאפשר לחשוב עליו.

ברוב המקרים לא מבצעים אותו בדירות או בתים למכירה, כיון שבעלי הבית עלולים להחליף את האמבטיה כולה או את המטבח, לפי הצורך שלהם.

אז מתי כן? כאשר רוצים להעלות את ערך הבית או הדירה להשכרה. במקרה כזה, במיוחד בעיר בעלת אחוזי בניה ישנה, כמו ירושלים למשל, מטבח מודרני או חדר אמבטיה מאובזר בהחלט יהוו מקדם מכירות מעולה. 


לסיכום, אם כך:

אם אתם רוצים להעלות את ערך הנכס שלכם – בכל מקום בארץ – נסו בשלב ראשון ללכת לכיוון הפשוט והמהיר ביותר האפשרי; כזה שלא מחייב שינוי מבני. 

מעבר לכך, עומדת בפניכם תמיד האפשרות לשבור קירות פנימיים ולחלק את הדירה מחדש, להפוך אותה למודרנית ומבוקשת יותר; בעיקר על קהל צעיר.