על יתרונות וחסרונות של קרקע שמשמשת לנדל"ן מסחרי

נדל"ן מהווה אפיק  השקעה אטרקטיבי ומועדף על רבים בעיקר בשל אי היותו ספקולטיבי כמו, לדוגמה, השקעה בבורסה. האחד היתרונות המובהקים של קרקע המיועדת לנדל"ן מסחרי הוא העלייה המתמדת של מחירי הקרקע והנכסים הנבנים עליה, במיוחד כאשר משודרגות תשתיות בקרבתה ונוספים עסקים אטרקטיביים ושירותים חיוניים ונדרשים. קרקע המיועדת למסחר הינה אטרקטיבית הן למוכרי נכסים והן למשכיריהם. המחיר שיקבלו בכל אחד משני סוגי העסקאות הפוטנציאלים יהיה גבוה יותר מאשר המחיר שבו נרכשו.

שכירות ותשואות גבוהות

נדל"ן מסחרי מניב תשואה גבוהה יותר מאשר נדל"ן למגורים. הוא מהווה ערובה לרווחיות וליציבות לאורך זמן. עליית המחירים צפויה כמעט באופן ודאי לשדרג ולהשביח את ערך הנכס וממילא, כפועל יוצא, להשיא רווחים נאים. דמי השכירות שגובים מנכס מסחרי גבוהים באופן משמעותי לעומת דמי שכירות שנגבים מדירות למגורים. באחוזים היחס הוא של עשרה אחוזים לעומת שלושה אחוזים. כלומר, ככל שהאזור שבו מדובר נחשק ואטרקטיבי יותר כך התשואה הצפויה להתקבל על השכרת הנכס גבוהה יותר.

בנוסף, נכסים מסוג זה מושכרים, על פי רוב, לתקופות ארוכות יותר ביחס לדירות למגורים, ששם המשכירים מחדשים את חוזה ההשכרה מדי שנה ובשלב מסוים עלולים למצוא עצמם בהעדר שוכרים מפסידים כסף על החודשים שבהם אין איש מתגורר בדירה. נכסים מסחריים מושכרים על פי רוב לתקופה של חמש שנים (ואופציה להארכת משך ההשכרה) אך גם שם ישנה סכנה שהנכס יעמוד ריק, אך משהצלחתם למצוא שוכרים, ישנו שקט נפשי של כמה שנים.

ומי שמחפש הכנסה קבועה פאסיבית , נכס מסחרי מניב כדאי ומשתלם עבורו.

אל תשכחו את המס

אך לצד היתרונות בדבר, יש גם חסרונות ברכישת נדל"ן מסחרי, כגון מס. אז לצד התשואה הגבוהה והשכירות הגבוהה, המס השולי על רכישת נדל"ן מסחרי גבוה. הוא מתחיל ב- 30% ויכול להגיע אף ליותר בעוד מס רכישה על נדל"ן למגורים נמוך פי שלושה).

יהיו ערניים וסובלניים

אם אתם משקיעים בנדל"ן מסחרי נדרש מכם להיות ערניים וסובלניים. עליכם לדעת כי הסיכון והתנודתיות בשוק גבוהים וישנו קושי להתוודע אל מהימנות הסוחר והגינותו מבעוד מועד. יחד עם זאת, עסקאות בנדל"ן מסחרי ארוכות ומורכבות ונדרשים ידע וניסיון כדי להגיע לעסקה משתלמת ומועילה.

לכן מי שמתכוונים להשקיע בנדל"ן מסחרי נדרשים להיות דרוכים וערניים בכל עת, עליכם להיות בעלי  חוש עסקי מפותח, לבצע בדיקות יסודיות, אך לצד זה גם להיות מהירי החלטה.  לא כל אחד מסוגל לקבל החלטה מושכלת ולא אחת הכרחית בתנאים משתנים במהירות.

לסיכום,

אם יש לכם רצון, כוונה ויכולת לרכוש נכס נדל"ני מניב חשוב שתשכרו את שירותיו של מומחה בתחום בכלל ובאזור שבו אתם מתכננים לרכוש את הנכס בפרט, כדי שיערוך את כל בדיקות ההיתכנות והכדאיות של השקעה בנכס. החלטה מושכלת, אשר מבוססת על תשתית מוצקה של נתונים עדכניים ועל שיקולים ענייניים והגיוניים עשויה לסייע לכם לרכוש נכס מניב שישיא לכם תשואה יפה לאורך זמן. אז למי שמחפש הכנסה קבועה פאסיבית , נכס מסחרי מניב כדאי ומשתלם עבורו.