שיקול דעת בעת בחירת חברה המספקת שירות מסוים

בחירת חברה המספקת שירות מסוים זהו תהליך שכל אחד שרוצה מתקשה בו אך יש כמה נקודות כלליות בהן ניתן לעזר.

הקושי נובע בעיקר מהתהיות הבאות: האם החברה מספיק אמינה? האם החברה מספיק מקצועית? מה יקרה לאחר שיסיימו לספק לי השירות? האם הם יתמכו בי כמו שהם תומכים בי עכשיו גם לאחר שאני אשלם להם? ועוד...

במדריך הבא תוכלו לקבל את רוב הקריטריונים העיקריים שמשתמשים בהם לפני שבוחרים חברה מסוימת. במדריך נשים דגש על מספר פרמטרים חשובים שחייבים להיות בכל חברה המספקת שירות מסוים, גם אם מדובר בסוכן ביטוח, חברת שירותי הובלות או משלוחים!

הקריטריונים שחייבים להיות אצל כל החברות הם:

  • שירות – בדרך כלל האנשים שמחפשים שירות מסוים ללא ידע מוקדם ואין להם מושג מה התהליך של אותו שירות הם מחפשים. על החברה להיות סובלנית עם הלקוח ולענות על כל השאלות שלו ולנסות להגיע למצב שכל התהליך והשלבים ברורים לו ואין דברים שהוא יידע בעתיד ויתאכזב מהם (לדוגמא: שאם יהיה תיקון קל במוצר  אז הוא יצטרך לשלם מחיר לא הגיוני עבור התיקון וכו')
  • מקצועיות – את הקריטריון הזה תוכלו לראות בעיקר בתיק עבודות או ביקורות של אותה חברה. כמובן שלא תוכלו לראות האם הם אמינים 100% של אבל תוכלו לראות האם האופי של החברה מתאים לסגנון שאתם רוצים ומחפשים.
  • כמות השירותים שאותה חברה מספקת – רוב הלקוחות מעדיפים שכל השירותים שהם צריכים ומחפשים אותו רגע (למשל אם מדובר בהובלה: שיהיה אריזה, ביטוח, מנוף, עמידה בזמנים וכו') יהיה בחברה אחת על מנת שלא יצטרכו להיות אנשי הקשר בין חברות שמספקות כל אחת מהן שירות אחד בלבד.
  • ביקורות – בישראל אין מקום שניתן לבקש ממנו ביקורות על חברה מסוימת אבל כדי להשיג ביקורות על החברה אפשר להיכנס לתיק העבודות או לבצע חיפוש באינטרנט של אותן חברות ולהתקשר לאותם אנשים שהחברה סיפקה להם שירות ולבקש מהם חוות דעת על אותה חברה. תשתדלו לבקש חוות דעת מכמה שיותר פרטים על צורת העבודה של אותה חברה. כאשר אתם שואלים את אותם אנשים שהחברה סיפקה להם שירות שאלות, מומלץ לשאול שאלות על התמיכה, השירות, המקצועיות, האמינות והמחיר.
  • המחיר – המחיר הוא אחד הפרמטרים המשפיעים ביותר בבחירת חברה של שירות מסוים. בשביל לדעת מה המחיר הממוצע עבור העבודה/שירות שאתם רוצים לרכוש צריך לבקש הצעת מחיר ממספר חברות ואז לעשות ממוצע. חשוב להדגיש שלא תמיד המחיר היקר ביותר הוא האיכותי ביותר ולא תמיד המחיר הזול ביותר הוא הפחות איכותי. ההמלצה היא לבחור חברה עם מחיר ממוצע ושעומדת בכל הקריטריונים שצוינו לעיל.


קריטריונים נוספים שמומלץ שיהיו בעת הבחירה:

  • ביטוח ואחריות על השירות או עבודה - חברות אינן שמות דגש על ביטוח או אחריות על מוצרים או שירות, הן בדרך כלל חברות לא אמינות ורוצות "לברוח" מהר אחרי סיום העבודה.