עורך דין מקרקעין: התמחויות ושירותים

עורך דין מקרקעין: התמחויות ושירותים

יש תחומים שבהם אנחנו יכולים להסתדר איכשהו ללא עורך דין, אולם הימים האלה הולכים ומתרחקים מאתנו. כיום, החוקים ההולכים ומשתנים וההזדמנויות הנפתחות בפנינו בתחום המקרקעין והנדל"ן, מחייבים אותנו להשתמש בשירותיהם של עורכי דין בלבד.
לא כדאי ולא מומלץ כלל להתקדם בכל עסקה שהיא ללא סיוע של עורך דין מקרקעין, משום שללא העזרה המקצועית וחוות הדעת המשפטית שלו, לא נוכל לדעת אם אכן החוזה או ההסכם נערכים לטובתנו. עו"ד המתמחה במקרקעין הוא היחיד שיוכל לבדוק לא רק אם הסעיפים הוגנים ואינם מקפחים אותנו, כי אם גם את מצבם של הנכסים או המקרקעין שאנחנו מעוניינים לרכוש, מהו מצבם ברישומים השונים ברשויות, ואם הם בכלל של האנשים שמנסים למכור לנו אותם.

מתי מומלץ לפנות לעורך דין מקרקעין בחיפה

כאשר אתם רוצים למכור או לקנות דירה, יש לבדוק את הרישום בטאבו במנהל מקרקעי ישראל, לבדוק אם רשומה שם הערת אזהרה כלשהי ולהעריך את מצב הכנס. לעתים האתגר קל ולפעמים אינו פשוט, כך שרק עורך דין מקרקעין בחיפה (אם אתם צפוניים וגם אם לא), הוא היחיד שיכול להעניק חוות דעת על מצב הנכס. אם מדובר ביזמות נדל"ן כלשהי שתרצו לדעת אם יש לה סיכוי וללוות אותה ברישום ומסמכים מתאימים ובהכנת כל ניהול משא ומתן עם הרשויות בשמכם, זהו הזמן לפנות לעורך דין מקרקעין כדי שינהל בשמכם חלק מהמגעים הנחוצים כדי לקדם את העסקה שתרצו ליזום.

קניית דירה או מכירתה

בכל קנייה או מכירה של דירה יש סיכון. אם אתם קונים ממישהו שאינכם מכירים או מוכרים למישהו שאינו משלם לכם בסופו של דבר את הסכומים שתרצו לקבל. עורך דין מקרקעין מנהל בשבילכם את המשא ומתן, מנהל את המעקב אחר המסמכים ומזהה בשבילכם את האנשים שאם מוכרים להם נכס או קונים מכם. בזאת הוא מוודא שאכן האנשים הם מי שהם, ומונע מכם ליפול בפח של העברת בעלות לנוכלים. כמו כן, הוא יוודא שהנכס אינו משועבד לשום בנק ושלא תאבדו אותו כאשר תרצו לאשר את העסקה. עריכת החוזה למכירת הדירה או קנייתה ייעשו אך ורק בעזרת שירותי עורך דין מקרקעין ליתר ביטחון ולמניעת נוכלויות.

תמ"א 38, רק עם עורך דין

בימינו תכניות הבנייה והפרויקטים השונים שנערכים ברחבי הארץ של תמ"א 38 הם המקור של המון אי הבנות ועיכובים שונים שנובעים מאי ידיעת החוק ומכך שעורכי דין אינם נכנסים לתמונה ומסבירים מההתחלה מהן הזכויות של הדיירים מול הקבלנים והיזמים. רק עורך דין מקרקעין יוכל לסייע לכם להבין את מה שעליכם להבין בכל המבוכים של יזמויות תמ"א 38, כך שתוכלו להבטיח שתקבלו בדיוק את מה שהיזם מבטיח לכם לשביעות רצונכם ובזמן. בפרויקטים של התחדשות עירונית ברחבי הארץ יש כל כך הרב הניואנסים של הבנייה ושל חוקים עירוניים, כך שחייבים להיעזר בליווי משפטי של עורך דין.