הדגשים בבחירת קבלן בנייה

הדגשים בבחירת קבלן בנייה

ממרום הניסיון בבואכם לרכוש דירה חדשה חשוב מאד לא ליפול לקלישאות הישנות אלא לבחון את עבודתו של הקבלן בכוחות עצמכם. רכישת דירה נחשבת לאחד השלבים החשובים והמרגשים ביותר בחייו של אדם ולכן חשוב מאד לבחון את היצע הקבלנים בהתאם לפרמטרים שונים. בשנים האחרונות לא חסרים סיפורים אודות מעשים של קבלנים אשר הבטיחו דירות ובסופו של דבר התברר כי מדובר בנוכלים. אם תרצו, קבלן בנייה כמו גינדי למשל הינו שותף מלא בבית החלומות שלכם ולכן ראוי ורצוי לבחור אותו היטב.

רגע לפני שאתם משלמים וחותמים על הסכם עבודה, כדאי לעצור ולבחון היטב את הקבלן בבואכם לרכוש דירה חדשה. יש לזכור כי קבלנים הינם אנשי עסקים הפועלים במסגרת הסיכון העסקי ולכן יש לבחון היטב מספר פרמטרים על מנת לבחור את הקבלן המקצועי ביותר.

אם כך, עריכה של סקר מקצועי ומקיף עשויה למנוע אי הבנות בהמשך הדרך ותבטיח לכם בטחון ושקט נפשי בכל הקשור לרכישת דירה מקבלן.

אילו דברים כדאי לכם לבדוק

על מנת שהכניסה לדירה תתבצע בצורה הטובה ביותר, יש חשיבות רבה לבחון את עבודתו של קבלן בנייה כמו גינדי למשל על מנת לוודא כי בחרתם את איש המקצוע הנכון.

הנה מספר היבטים חשובים שעליכם לבחון:
  • רקע: יש לבחון את הרקע הפיננסי של הקבלן. מה הכוונה? האם מדובר בבעל מקצוע המצוי בתקופה של קשיים כלכליים האם נפתחו מולו תיקים בבית משפט?
  • בחינת פרויקטים קודמים: יש לבחון את הפרויקטים הקודמים שביצע הקבלן. במסגרת הבדיקה יש חשיבות עליונה לשוחח עם לקוחות קודמים על מנת לבחון את העבודות שכבר ביצע בעבר. במקרה הזה, חשוב מאד לא להתבייש אלא להצטייד ברשימה של לקוחות קודמים.
  • בחינת תוכניות: כל פרויקט בנייה כולל רשימה של תוכניות מפורטות המתארות את הליך הבניה. יש לבחון את התוכניות תוך סיוע של איש מקצוע על מנת לוודא כי הדירה שברצונכם לרכוש עומדת בהתאם לצרכים.

המלצות לגבי קבלן בנייה

בדומה לתחומים אחרים בחיים גם במקרה הזה, ההמלצה היא לקבל חוות דעת על בעל המקצוע אשר החלטתם לשכור את שירותיו. כולנו מכירים את הפתגם הידוע אין הנחתום מעיד על עיסתו ולכן ההמלצה היא לקבל חוות דעת מטעם לקוחות קודמים אשר יש ביכולתם להעיד על טיב השירות.

פרסומים באינטרנט

האם מדובר בפרסום אמת או פרסום דבר שקר? כיום קבלנים רבים מבינים כי אם אתה לא שם אתה לא קיים והכוונה כמובן היא לאינטרנט. על מנת לחפש את הקבלן הטוב ביותר ניתן להרחיב את החיפושים גם לפורומים שונים העוסקים בתחום הבנייה על מנת לקבל פרספקטיבה שונה. בנוסף במסגרת החיפושים ניתן לבדוק את מעורבותו של הקבלן בפרשיות שונות. יש לבחון האם הוא ביצע טעויות אשר השפיעו על מהלך הקריירה שלו.

המאמר באדיבות קבוצת גינדי ginditowers.com