בדיקת בית טרם כניסה לבית חדש לאחר תמ''א

בדיקת בית טרם כניסה לבית חדש לאחר תמ"א

אחד המשימות החשיבות ביותר טרם כניסה לבית חדש, הוא – ביצוע בדיקת בית שתאפשר לכם לקבל שקט נפשי ולדעת כי הבנייה נעשתה באופן בטיחותי. בדיקה זו נועדה בין היתר על מנת לאתר ליקויי בנייה שונים שיכולים לגרום לסבל רב לדיירי הבית בהמשך ואפילו במקרים קיצוניים לסכנה ממשית לדיירי הבית. בשל החשיבות הרבה של בדיקת בית טרם כניסה לבית חדש לאחר תמ"א או לאחר בניית בית חדש, יש לבצע זאת על ידי חברה מובילה אשר הוסמכה לבצע בדיקות ולאתר ליקויי בנייה שונים אשר בוצעו בשוגג או כתוצאה מאי שימת לב.

מה יש בדוק טרם כניסה לבית לאחר תמ"א 38?

בדיקות הנדסיות – בדיקה זו נעשית על ידי מהנדס בניין, בה הוא בוחן את עמידות המבנה מפני רעידת אדמה הוא בוחן א השינויים גרמו לפגיעה בשלד המבנה, את הצד הוויזואלי של המבנה והתוספות, הוא בוחן אם ישנם ברזלים אשר חשופים לפגעי מזג אויר, את סוג החומרים, צורת הבנייה, האם הבנייה תואמת לחוקים של המכון הישראלי ותווי התקן ועוד מיני אלמנטים אחרים. חשוב לציין כי מבנים שאינם עומדים בתקנים מסוימים יכולים להזיק רבות לדיירי הן מבחינה כספית והן סכנה פיזית.

פרטים נוספים על תהליך בדק בית לבית חדש

בדיקות תכנוניות של המבנה – חשוב לבחון האם תכנון המבנה נעשה על פי התקנות הקבועות בחוק, כך שחברות המציעות בעלי מקצוע לצורך בדיקת בית, בוחנים את תכנון המבנה ועוד פרטים שונים שיכולים לגרום לליקויים שונים בעתיד. בבדיקה זו בוחנים האם הקבלן אכן עמד בהסכמים מבחינת תוספת הבנייה. לדוגמא – במידה והקבלן קיבל היתר לבנות 10 דירות ובפועל הוא בנה 12 מדובר בחריגה שאינה חוקית ואולי תוכל לגרום נזק בעתיד לדיירי הבניין. כמו כן, הדבר זהה לגבי חניות ותוספות בנייה אחרות בבניין. זכרו כי בדיקות תכנון המבנה, יכולות לאתר מיני בעיות שונות שבעתיד יוכלו לגרום לכם לבעיות רבות, הן בעיות כספיות והן בעיות עם הרשויות, לכן תמיד כדאי לבצע בדיקה ולהיות בראש שקט.

מה חשוב לדעת טרם בחירת חברה לצורך בדק בית?

ראשית חשוב לציין כי בכל הקשור לבטיחות המבנה, אין מקום לפשרות ויש לבחור את החברה הטובה ביותר, כזו שמחזיקה בעובדים המוסמכים לבצע את הבדיקה בצורה מקצועית ביותר. מעבר לכך, חשוב ביותר לבדוק את אמינות החברה, זאת תוכלו לבדוק על ידי המלצות מלקוחות קודמים או על ידי פורטלים שונים ברשת המציעים דירוג של בעלי מקצוע כולל חוות דעת של לקוחות קודמים.
אם כך, חשוב לזכור כי בדיקות בית על ידי חברות מקצועיות הן ממש בגדר חובה, כך שיש לבחור בחברה מקצועית לחלוטין המחזיקה באנשי מקצוע המיומנים והמוסמכים לעסוק בתחום בדיקות בית, על מנת שתוכלו לקבל את הנתונים הטובים ביותר בעת בדיקות אלו.