בדק בית

בדיקות וטיפול בנזילות

כידוע החורף שלנו יכול לא אחת לתת לנו כמויות רציניות של משקעים ואם אנו לא ערוכים לכך מבחינת הבית שלנו נגלה עד מהרה נזילות ממקומות שונים. הבעיה האמיתית היא לא נזילה שנראית לעין אלא נזילות שלא נראות או חמור מכן שאנו מגלים את אותן נזילות מאוחר מידי כאשר הנזק שהן גרמו רציני ולעיתים גם בלתי הפיך. על מנת להימנע, למנוע או לאתר ביעילות את הנזילות יש צורך בבדק בית. כידוע בדק בית הינו תהליך שבו בוחנים את הבית בכמה נושאים וביניהם נבדקים מערכת החשמל, האינסטלציה האיטום ועוד. לא תמיד מקפידים על ביצוע בדק בית ומגלים את הבעיות לעיתים מאוחר מידי כאשר הנזקים כבר קיימים.

החשיבות באיתור נזקים של מים ואיתורם

כאמור נזקי מים לא תמיד מתגלים מייד עם היווצרותם אולם ניתן להבין כאשר נזק כזה מתחיל להיווצר, בדק בית מאפשר לכם לגלות את אותם ליקויים על מנת שתוכלו לתקנם מבעוד מועד. חלק מהליקויים אכן מתגלים בעת ביצוע בדק בית אולם לא מעט מתגלים בזמן אמת כלומר תוכך כדי ירידת גשמים במקרים של בעיות איטום ואחרים תוך כדי שימוש שוטף בבית כגון ליקויי ביוב או אינסטלציה. בדק בית שמתבצע טרם רכישת דירה יכול למנוע מכם עוגמת נפש רצינית במיוחד כאשר יש בעיות אינסטלציה, אלו ליקויים שיכולים לגזול מכם כספים רבים במידה והם לא מתגלים בזמן או נמנעים טרם המעבר לבית החדש. בעיות של נזילות או רטיבות שמתגלות בבדק בית לרוב אלו נוצרות בעקבות ליקויים כמו צנרת לא תקנית, חיבורי צנרת לקויים או בעיות איטום. כאשר אתם מבחינים ברטיבות או בפטריות שנוצרות תיקחו בחשבון שכבר קיים נזק שלעיתים הוא חמור מאוד והתיקון שלו יכול לעלות לכם ביוקר. בין הליקויים שנבדקים על ידי בדק בית הנזקים של רטיבות ומים הבולטים שבהם הם נזקי איטום ונזקי נזילות שהם עלולים ליצור נזקים מתמשכים בעלי גרורות רציניות.

רטיבות בקיר חיצוני

אחת התופעות המוכרות והנפוצות יותר שנבדקות על ידי בדק בית היא בעיית הרטיבות בקיר חיצוני, יש 2 סיבות עיקריות לרטיבות בקיר לחיצוני שהן או בעיית איטום או בעיית צנרת.

בעיות איטום – בדק בית מכיל בין הבדיקות שלו את בדיקות האיטום, אלו בדיקות שמאתרות את הפגמים בבידוד הקיר בין החוץ לפנים. לרוב קיר חיצוני שנבנה מבלוקים עושים עליו טיח ואת הטיח מכסים בשליכטה, שלבים אלו ימנעו ממי הגשמים לחדור לבלוקים ומהם פנימה לתוך חלל הבית, לעיתים ישנה פרצה בשליכטה או הטיח שדרכה נכנסים מי גשמים. כחלק מסטנדרט בדיקות בדק בית כל נושא האיטום נבדק בקפידה על מנת לאתר את אותם ליקויים. לרוב בעיות איטום נגרמות עקב ליקויי בניה בתחילת הדרך וכל יתר הבעיות הן למעשה גרורות וליקויים שנוצרים עקב אותם בעיות ראשוניות.