נדל''ן - לא בכל מחיר

 

נדל"ן - לא בכל מחיר

רכישת נכס היא אינה משימה לחובבנים, אלא פעולה הדורשת מקצועיות רבה, ניסיון וידע נרחב. לא כל נכס שנראה מושלם מתגלה כך לאחר בדיקה מעמיקה ועל כן עוד לפני שאתם ממהרים לסגור עיסקה ולרכוש את הנכס המדובר, נכון לבצע את סך הבדיקות המקדימות ובין היתר בדיקה של שמאי מקרקעין, בחינת עלות הנכס אל מול דירות זהות שנמכרו באזור ועוד.

רבים ממהרים לבצע עסקה שמתגלה לאחר זמן מה כעסקה שלא משתלמת מה שגורם להם להוציא משאבים נוספים בין כותלי בית המשפט, שם עליהם לספק חוות דעת משפטיות, הוכחות וראיות רבות. שימו לב כי נדל"ן מחייב בחינה מעמיקה של מגוון בעלי מקצוע החל מעורך דין דרך שמאים ומה שביניהם.

כך תוכלו להיות שקטים ורגועים כמה פעמים במהלך החיים יצא לכם לשמוע על אנשים אשר בצעו רכישת נדל"ן ונפלו בפח בין אם הנכס שופץ קוסמטית אך מתחת לפני השטח הכל היה רקוב ובין אם הם רכשו דירה מנוכל שהבית כלל אינו שייך לו אך הוא ברח עם הכסף ואילו והם נשארו ללא דירה? אם אין לכם חבר או חברה, מכר או ידיד שעברו זאת, לבטח יצא לכם לצפות בתוכניות שהציגו מקרים כאלו. אין ספק כי רכישת נדל"ן היא רכישה מסוכנת בעידן הנוכחי ועל כן חשוב לבצע את כל הבדיקות הנדרשות.

גם אם נכנסתם אל דירה שנראית לכם מרשימה (בעודה צבועה בלובן בוהק ואת הריצפה מכסים פרקטים מרהיבים שמוארים במנורות הלד המותקנות בתקרה שהונמכה), זה לא הזמן להסתנוור אלא לבחון מה מסתתר מתחת לפרקט ומעל להנמכת התקרה, אחרת אתם עלולים לשלם ממיטב כספכם לתיקון הליקויים שלא הבחנתם בהם מבעוד מועד. לעיתים המחיר שיציעו לכם עבור הדירה המשופצת יקרוץ לכם ויגרום לכם למהר לחתום על זכרון דברים ובטח אם דואגים להלחיץ אתכם שיש עוד רוכשים פוטנציאלים שהגישו הצעת מחיר על הנכס. אם הכסף שיש בידיכם לנכס חשוב לכם ועבדתם קשה כדי לצבור אותו (וגם אם לאו), אל תמהרו לחתום על אף עסקה או זכרון דברים לפני שבחנתם את כל הקריטריונים הנדרשים לכם החל ממצב הצנרת, מצב תשתית החשמל, יסודות הבניין, מערכת המים והביוב ועוד.

לסיכום, שוק הנדל"ן יודע עליות ומורדות, אך הדרישה של רבים לרכוש דירות נשארת בעינה. כל עוד אתם מבקשים לרכוש דירה, עליכם לבחון את סך הפרמטרים אל מול המחיר הנדרש עבורה.