ביטוח אחריות מקצועית לשמאי מקרקעין

במסגרת תפקידו, שמאי מקרקעין אחראי על תחומים רבים בתחום הנדל"ן. הוא מבצע הערכה של שווי הנכס, הערכה של שווי השטח, בדיקה של היתרי בנייה ועוד. למעשה, איש מקצוע זה נותן חוות דעת מקצועית בטרם מבוצעת הרכישה. חוות הדעת כוללת את הערכת הנכס, בדיקת היתרי בנייה ולאחר מכן הצגה של דו"ח מסכם. אז מה בעצם הקשר בין שמאי מקרקעין לביטוח אחריות מקצועית? ובכן, כל אחד מהם מגן על הלקוח ומה הכוונה? אנחנו מזמינים אתכם להמשיך בקריאה...

להימנע מלקחת סיכונים מיותרים

ביטוח אחריות מקצועית לשמאי מקרקעין מספק הגנה משפטית בשל תביעות שהוגשו על ידי צד שלישי עקב הפרה של חובה מקצועית, רשלנות, או טעות שנעשו בתום לב. מדובר על אחד הביטוחים החשובים ביותר, שיש חשיבות גדולה בעשייתם, ממש כמו שעושים ביטוח חיים וביטוח עסק. ביטוח אחריות מקצועית נבנה על פי הצרכים ואופי עבודתו של שמאי המקרקעין. הצעת הביטוח מורכבת מכל מיני פרמטרים בהם: גודל המשרד של שמאי המקרקעין, מספר העובדים המועסקים, רמת הסיכון, היקף הפעילות ועוד.

הרחבות שתוכלו להוסיף לפוליסת ביטוח אחריות מקצועית

-כיסוי בגין אובדן מסמכים

-כיסוי בגין אי יושר של עובדים

-כיסוי בגין פגיעה בפרטיות וכמו כן השמצה ודיבה

-כיסוי להגנה בפני הליכים פליליים (חברת הביטוח תספק עורך דין לצורך ייעוץ או מתן הגנה משפטית במקרה של הליכים פליליים ומשמעתיים)

-כיסוי לתקופת גילוי מוארכת

-ביטוח אחריות כלפי צד ג' (במידה והתרחש אירוע שגרם לנזקי גוף או נזקי רכוש לצד שלישי)

כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית לשמאי מקרקעין ואיך בוחרים חברת ביטוח מתאימה?

עלות הביטוח מתחילה במינימום של 3500 שקלים ומעלה. מומלץ לעשות את הביטוח בחברה שיש לה דירוג גבוה, מוניטין וכמו כן שיש עליה המון המלצות. חברת מקצועית ומנוסה תדע להתאים לכם את ביטוח האחריות המקצועית וזאת בהתאם לסיכונים שלכם וכמו כן עם כל ההרחבות הנדרשות. כך תוכלו להיות בטוחים שהביטוח מגן עליכם מפני תביעות.

טיפים – מה חשוב לבדוק כאשר רוכשים ביטוח אחריות מקצועית?

ולסיום, נשמח לשתף אתכם במספר טיפים שיעזרו לכם בטרם רכישת הפוליסה והם:

- בדקו מהו גבול האחריות של הביטוח. כלומר מהו הסכום המקסימאלי שחברת הביטוח תשלם במידה ותוגש נגדכם תביעת אחריות מקצועית.

- בדקו מהו גובה ההשתתפות העצמית שלכם. יש לבדוק באיזה מקרים נדרשת השתתפות עצמית, כמו כן מהו הסכום והאם נדרש לשלם דמי השתתפות עצמית גם במצב בו בית המשפט פסק כנגד התובע.

- בדקו האם הביטוח מכסה אתכם גם אם הופסקה פעילותכם. גם אם יצאתם לפנסיה, אתם עדיין חשופים לתביעות בגין מקרים שקרו בעבר ועל כן, בדקו האם אכן יש לכם כיסוי ביטוחי ואתם מבוטחים גם כשאתם בפנסיה.