קונים דירה חדשה? אם תזלזלו במפרט תשלמו ביוקר

בדרך לדירה חדשה אתם צפויים לפגוש אנשי מכירות או נשות שיווק שעושים את מה שהם יודעים הכי טוב – למכור. וכדי למכור, הם יספרו לכם על הנוף היפה שנשקף מהחלון, הם יראו לכם את כל הנקודות היפות שיחמיאו לדירה על הנייר (או בדירה לדוגמא) ויגרמו לכם למהר ולרצות לסגור עסקה. אז לפני שנברך אתכם על קניית הדירה החדשה, בשעה טובה, קחו עצה טובה. אל תזלזלו במפרט. נסביר מה זה אומר ולמה זה כל כך חשוב. תתעלמו מזה? אל תתפלאו אם תשלמו על זה ביוקר.

למה הרבה אנשים מזניחים את המפרט

היצע הדירות החדשות בישראל מתקשה להתמודד עם הביקוש. אנחנו לא מגלים לכם את אמריקה, מפני שאתם שמים לב יפה מאוד לעליית המחירים שלא נגמרת. אפילו באזורים לא הכי מבוקשים, המחירים הנוכחיים גבוהים בהרבה ממה שהכרנו לפני שנים מעטות. מרבית האנשים מתייחסים למחיר ולמיקום של הדירה בתור שני קריטריונים כמעט בלעדיים לפני חתימה החוזה. זו הסיבה שהרבה אנשים מזניחים את המפרט ולא מתייחסים אליו בכלל או רק מעט מאוד.

מה המשמעות של המפרט

המפרט של הדירה הוא בעצם "תעודת הזהות" המפורטת של הדירה שלכם. כל יועץ מיזוג אוויר יוכל להסביר על חשיבות המפרט של מערכת המיזוג, אבל זה נכון לא פחות גם בכל היבט אחר. המפרט הוא זה שמספר לכם אילו חלקי אלומיניום משמשים בפתחי החלונות ואיזה משקופים יותקנו בדירה. המפרט הוא זה שמגדיר אילו אריחים יותקנו בסלון, אילו חיפויים יותקנו בחדרים שונים, מה גדלי המרצפות. המפרט הוא זה שאמור לרדת עד לפרטים הכי קטנים. אילו כלים סניטריים יפגשו אתכם כאשר תקבלו את המפתח. האם תזכו באסלה וכיורים משודרגים, מיהם היצרנים שמספקים את הפריטים השונים. ואם נחזור רגע לנושא המיזוג, תבינו עד כמה זה חשוב. במפרט תוכלו לראות עד כמה התשתיות של מיזוג האוויר מתאימות לצרכים שלכם. לדוגמא, פתרון סטנדרטי של מיזוג מיני מרכזי הוא לא הטוב ביותר כיום. יש פתרונות הרבה יותר עדיפים וחסכוניים לטווח הארוך.

אך איך המפרט חוסך לכם כסף

כעת נסביר בעצם איך המפרט חוסך לכם כסף. ראשית, ככל שהמפרט יתאים לצרכים שלכם, תוכלו לוותר על שיפוצים והתאמות בהמשך. הכי טוב זה להיכנס לדירה שמתאימה לכם ככל שניתן. שנית, הרבה קבלנים מוכנים ללכת לקראת לקוחות ש"מבינים עניין" ולאו דווקא מבקשים הנחה בכסף. כאשר אתם מקבלים הנחה בדמות מפרט משופר, המחיר שאתם משלמים מגלם לכם ערך רב הרבה יותר. זכרו שכל שיפוץ או תיקון מאוחרים יותר עולים כפל כפליים. שינויים שנעשים תוך כדי בניה או תוך כדי עבודות הגימור הרבה יותר זולים עבור הקבלן לעומת כל שיפוץ שנעשה על ידיכם לאחר האכלוס. אז נהגו חכם, עברו היטב על המפרט ודירת החלומות שלכם תהיה חלומית באמת.