איתור נזילות ברבי קומות

תקלות ביוב שונות עלולות לגרום לנזקים חמורים וכבדים לכל הבניין, לכן חשוב לאתר אותם כמה שיותר מהר על מנת לטפל בהם בהקדם. תקלות שלא מטופלות בזמן עלולות לגרום להצפות, עובש בלתי נסבל ועוד כאשר הם משבשים את השימוש בחדר השירותים או המקלחת. 

מהן הסיבות לנזילות ברבי קומות?

הסיבה העיקרית לנזילות ברבי קומות זה איטום לא טוב. כאשר האיטום לא מתבצע בצורה הנכונה המים מחלחלים פנימה במיוחד בימי החורף הקשים שיש גשמים חזקים, הגג מתמלא במי גשמים אשר חודר לדירות במפנים. חדירת המים מתבצעת בגלל שהגג לא אטום טוב וניתן לחדור דרכו אל דירות הבניין. בנוסף לכך, אם החלונות והדלתות לא אטומים אז בכלל נכנסים  מים הגשמים אל הדירה ועלולים לגרום לנזקים כבדים וחמורים לבעלי העדירות ואף בעיות בריאותיות. אך לא רק גג אטום יכול להביא לנזילה, אלא גם פגיעה בצנרת הביוב. צנרת ביוב ישנה עלולה להיסדק ולגרום לנזילת מים בתוך קירות הבית או הרצפה. לכן חשוב לבצע איתור נזילות ברבי קומות באמצעות אינסטלטור מומחה ומקצועי שיש ברשתות כלים חדישים ומתקדמים כמו מצלמת ביוב, מצלמה תרמית, מכשור אולטרא סאונד ומערכת לאיתור דליפת גז, על מנת לאתר את התקלה ומיקומה הנכון לטפל בה.

איתור נזילות ברבי קומות- באמצעות מצלמה תרמית

בעבר נהגו לבצע איתור נזילות ברבי קומות באמצעות בדיקה ידנית ואז היה צורך לשבור את האריחים בבית או קירות חדר החדר בו קיימת הנזילה. האינסטלטור נאלץ להזדחל אל פתח הביוב בניסיון לאתר את התקלה ומקורה. אך כיום על מנת לאתר תקלות כאלה אין צור בשבירת קירות או אריחים, על מנת לאתר נזילות ברבי קומות כל מה שצריך זה מצלמת תרמית אשר עובדת באמצעות קרני אינפרא אדום ומראה לאינסטלטור את המקום המדויק שבו נמצאת הנזילה באמצעות הפרשי הטמפרטורות השונים. הודות למצלמה התרמית, ניתן לחסוך זמן וכסף ואף לטפל בבעיה בהקדם במקום לשבור קירות או אריחים ולא להגיע למקום הנכון. המצלמה התרמית והביוב הפכו לכלי נפוץ ביותר והשימוש בו לתקלות נזילה הן נכונות במעל 90%. 

שיטות נוספות לאיתור נזילות ברבי קומות

טכנולוגיות נוספות לאיתור נזילות ברבי קומות הן: אולטרא סאונד ואיתור נזילות באמצעות גז.  מכשיר האולטרא סאונד- מכשיר זה שולח גלי קול ומפענח את גלי הקול אשר מוחזרים מהקיר. גלי הקול חוזרים בהתאם לצפיפות החומר שבו הוא פגע וחזר בחזרה. באמצעות צפיפות גלי הקול ניתן לזהות את זרימת המים בתוך הקיר.

מכשור באמצעות גז- באמצעות מכשור זה מרוקנים את הצנרת ממים ומזרימים בתוכה גז, אחר מכן עוברים עם חיישני הרחה לאורך הצינור על פני הקיר, במידה והחיישנים מאתרים גז ברמה גבוהה הם מתריעים על כך ומסמנים את מיקום המדויק שבהו הם נמצאים. כך ניתן לדעת בוודאות האם דלף גז מצינור והיכן מיקום הנזילה.

הטכנולוגיות השונות מאפשרות איתור נזילות ברבי קומות בצורה המהירה והיעילה ביותר, בין אם זה בקירות הדירה או רצפת הדירה. בשיטות אלה אין צורך בשבירת קירות ואין צורך בהרמת אריחים שעולה לא מעט כסף, ודורשת עבודה ארוכה שאורכת זמן רב. האיתור מבוצע בצורה מהירה ויעילה ללא צורך בשבירת קירות או הרמת אריחים. לכן אם יש לכם בעיה של נזילה בבניין ואתם רוצים איתור נזילות ברבי קומות כמה שיותר מהר, אל תהססו לפנות ל- UNFLOW לאיתור הנזילה, החברה המקצועית ובעלת הניסיון באיתור נזילות באמצעות טכנולוגיות מתקדמות ומחירים אטרקטיביים הכולל אחריות מלאה לאורך כל התהליך.