מדריך מקיף להשקעות נדל"ן מניבות

 

בשנים האחרונות ניתן למצוא לא מעט אנשי עסקים ושכירים אשר מגלים עניין בכל הקשור לנושא של השקעות נדל"ן מניבות.
במדריך שלפניכם תוכלו למצוא מידע מקיף אודות הנושא.

מהן השקעות נדל"ן מניבות

אם הזכרנו בתחילה את ההתעניינות של אנשי עסקים רבים בכל הקשור לנושא של השקעות נדל"ן, הרי כעת נסביר מהי השקעת נדלן מניבה. מדובר בהשקעה אשר יכולה לייצר לאותם אנשי עסקים הכנסה נוספת. הכיצד? התשואה ( מה שמכונה ריווחיות) בישראל בנוגע לדירה שכורה מגיעה ל5 % מהשווי הכולל של הנכס.

אם נסביר את הנושא, הרי רכישה של דירה בתל אביב דורשת השקע לא קטנה היות ונכס בתל אביב הכולל 2 חדרים יכול להגיע לסכום גבוהה במיוחד של למעלה מ200 אלף דולר. יחד עם זאת, שכר הדירה הצפוי מאותו הנכס יכול להגיע לסכום גבוהה של 1,000 דולר.

מהם הפרמטרים החשובים להשקעה נכונה

במידה והנכם מעוניינים להשקיע בצורה הנכונה, הכנו עבורכם מספר פרמטרים חשובים אשר יסייעו לכם להיכנס לעולם השקעות נדל"ן בצורה הטובה ביותר

גודלו של הנכס

אחד הפרמטרים החשובים ביותר שיש להביא בחשבון זהו גודלו של הנכס. חשוב לדעת כי כיום הביקוש בשוק הוא לדירות קטנות הכוללות חדר או שני חדרים בלבד.

אותם אנשים המשכירים את הנכס מתגוררים עם בן או בת זוג ומחפשים מקום קטן ומתאים. שימו לב כי דירה גדולה יותר תגדיל את ההוצאות עבור השוכר החל משכר דירה חודשי ועד להוצאות תחזוקה שונות.

המיקום

פרמטר נוסף אותו יש להביא בחשבון זה המיקום. לדעת מומחים בתחום השקעות נדל"ן, אזור המרכז נחשב לאחד האזורים הטובים ביותר להשקעה אך גם ליקר. שימו לב כי רכישת נכס בערים שאינן באזור המרכז עשויה להניב ביקוש גבוה אך לא במחירים כמו באזור המרכז.

אם למשל ניקח לדוגמה את אזור חולון, הרי דירה הכוללת 2 חדרים בחולון תעלה פחות מדירה בתל אביב ותניב ביקוש פחות גבוה מאשר דירה בתל אביב.

נגישות

פרמטר נוסף ולא פחות חשוב זה נושא הנגישות. כפי שציינו קודם לכן אותם שוכרים הינם אנשים צעירים אשר לא ממש נוסעים ברכב אלא זקוקים לתחבורה ציבורית. מכאן לאותם נכסים באזור התחבורה הציבורית יהיה ביקוש גבוה יותר. יחד עם זאת, לנכסים הנמצאים במקום רחוק יהיה פחות ביקוש.

מחירו של הנכס

שימו לב כי ככל שהמחיר של הנכס נמוך יותר, כך יש סיכוי לתשואה רווחית יותר. באזורים שונים בארץ ניתן למצוא לא מעט דירות קטנות במחירים טובים. אם למשל ניקח לדוגמה דירה בה השכירות החודשית הינה במחיר של 400 דולר, הרי דירה זו תניב תשואה גדולה.

חשיבות התייעצות עם איש מקצוע

במידה והנכם מעוניינים להיכנס לעולם הנדל"ן, יש חשיבות רבה להתייעצות עם גורם מקצועי אשר יכול לספק לכם מידע בכל הקשור לנכסים מניבים.