הכר את המומחה קבלן איטום

הסיבות לבדוק את איטום הגג אינן כה מרובות. בדרך כלל אנו בודקים את איטום הגג כאשר קיימת רטיבות, עובש או סדקים, אך אנו לא צרכים לחכות לכל הסממנים הללו שיעידו כי גג הבניין אינו אטום. יש להזמין קבלן איטום מבעוד מועד, למרות שישראל לא נחשבת למדינה בעלת חורף קשה במיוחד, אך מספיק יום גשום אחד בשביל להרוס עבודה שלמה.

הרצוי אינו מצוי

קבלני בניין רבים מדווחים על כך, שבחורף מתבצעות מרבית הפניות, כאשר אנשים רואים את הסדקים והרטיבות על קירות הבית. בוא נחליט שמידי כמה שנים עלינו להזמין קבלן איטום גגות על מנת שיכין את גג הבניין לרווחת הדירים וכמובן לבעלי הגג במידה והגג בנוי.

איך מבצעים בדיקת איטום

אנו לא יכולים לבדוק לבד את איטום הגג אלא רק בשלב מאוחר יותר בו כבר קיימת רטיבות ועובש על הקירות. הדרך הטובה ביותר לבצע בדיקת איטום על הגג בכדי לראות שאין שום דליפה, היא על ידי סתימת המרזבים והצפת הגג במים, אם לאחר שלושה ימים אין רטיבות בשום מקום סימן שהגג אטום היטב ומוכן לימות החורף. זו הדרך שקבלן איטום בודק את הגג בפעם הראשונה (גג חדש).

סוגי איטום

אחת הבעיות הנפוצות באיטום גג , היא בחירה לא נכונה של חומר איטום, במיוחד כאשר אנו מעוניינים לאטום את הגג לבד. איטום חייב להתבצע לפי כלל מסוים, אין אנו יכולים לערבב כמה חומרי איטום, ביחד הם יוצרים התנגדות שלא תיתן לחומר הישן להתחבר לחדש. קבלן איטום מנוסה בעל ידע עשיר, יוכל ממבט חטוף לומר לנו באיזה חומר איטום השתמשו בעבר ואיזה חומר איטום נבחר עכשיו. קבלן איטום בכוחו להחליט האם יש להרים את המרצפות ולאטום את הגג מהיסוד או שאפשר להסתפק במריחת חומרי איטום ממשפחת האקריליים.

לאחר הגשם

במידה ואטמנו את הגג לקראת החורף ועם הגשמים הראשונים מופעים לנו סימני רטיבות, זה לא אומר שהגג אינו נאטם כראוי, ישנם עוד כמה גורמים שעלולים לגרום לרטיבות ועלינו לבדוק את כל האופציות הניצבות מולנו. בבניין מגורים עלולים להיות מקומות נוספים מהם יכולים לחלחל מים, כמו צינורות הדוד למשל, אבני שפה שאינן הונחו כראוי, קירות סדוקים, לכן עדיף להזמין איש מקצוע, קבלן איטום ולא לנסות לאטום את הגג לבד.

קבלני איטום

כאשר אנו מזמינים בעל מקצוע לאטום את גג הבית אנו בעצם מתחייבים לעבור את החורף בשלום, בלי נזילות, בלי עובש, בלי סדקים על הקירות. קבלן איטום לא רק שיוכל להבטיח לנו עבודה מקצועית אלא שהוא נותן לנו אחריות על העבודה שביצע ובדיקה פרקטית בשטח. חשוב לבחור באיש מקצוע מומחה כמובן ולא כל שיפוצניק שטוען שהוא יכול לאטום את הגג שלנו.