מה צריך לדעת כשבוחרים עורך דין מקרקעין

בכל תהליך משפטי שהוא אנחנו נדרשים לשירותיו של עורך דין, במרבית המקרים גם כשאנחנו מנהלים משא ומתן שבסופו אנחנו אמורים לחתום על חוזה עם הצד השני, אנחנו נפנה לעורך דין שייצג אותנו, בין אם זה בשביל שהוא ינהל עבורנו את המשא ומתן ובין אם זה בשביל שיבחן עבורנו את ההיבטים המשפטיים של החוזה שנרקם בינינו.

לכן אין פלא, שבעת רכישת נכס או שטח, אנחנו נפנה אל עורך דין מקרקעין אשר יוכל לייצג אותנו ולשרת את האינטרנט שלנו על הצד הטוב ביותר. יש הסבורים, שבמקרים של מקרקעין, זה לא רק זכות אלא חובה להיעזר בשירותיו של עורך דין, אחרת אנחנו עלולים למצוא את עצמנו, הן בשלב ניהול משא ומתן, הן בשלב חתימת החוזה והן בעתיד, בבעיה רצינית.

לפני שנסביר כיצד מוצאים עורך דין שמתעסק במקרקעין וכיצד בוחרים אותו, חשוב להבין מה בדיוק הוא עושה, מה בדיוק העבודה שלו. ובכן, עורך דין מקרקעין נושא בכובעו מספר תפקידים.

ראשית, הוא יכול לנהל עבורנו את המו"מ מול הצד השני, למרות שזה לא הכרחי, במידה ואנחנו מרגישים שאנחנו יכולים לעשות זאת בעצמנו. שנית, הוא יבחן את כל הנושא של הזכויות על הנכס ועל הקרקע, הוא יבחן האם מי שמוכר אותם לנו אכן יכול לעשות זאת, ובאיזו סיטואציה משפטית הוא והמוצר שהוא מוכר לנו נמצאים, שלוש, הוא יבחן את החוזה שנרקם בינינו ויעיר הערות במידת הצורך, הוא יהיה גם אחראי על ניסוחו במידה ונקבע כך. ארבע, הוא ייצג אותנו בכל ההליך של אחרי המכירה, על מנת לוודא שהצד השני עומד בכל תנאי וסעיפי החוזה.

כיצד בוחרים עורך דין מקרקעין

לשמחתנו, יש לא מעט עורכי דין מקרקעין בישראל, אנחנו רק צריכים לבחור את מי שנראה לנו מתאים. הפרמטרים על פיהם נבחר את האיש שלנו צריכים להיות, ניסיון, ידע מקצועי, זמינות ונגישות, יכולת ניהול משא ומתן, וכן כימיה אישית.

במקרה של עורך דין מקרקעין, להבדיל ממקרים אחרים, דוגמא עורכי דין משפחה, אנחנו לא צריכים לחפש מישהו שיציע לנו להתפשר, אלא מישהו שיבחן את כל התהליך דרך האינטרס העסקי שלנו, אנחנו שמים את הכסף שלנו, אנחנו משקיעים ולכן אנחנו נרצה להרוויח, לא שום דבר אחר. בין אם אנחנו המוכרים או הרוכשים.

אנחנו נרצה לדעת שעורך דין אותו בחרנו, יעמוד על כל פסיק, ידאג שהחוזה יתאים לצרכים ולאינטרסים שלנו, ולא רק שהוא יעשה הכל בשביל שהעסקה תצא לפועל אלא שהיא תהיה לטובתנו. אם לא, עליו לעשות כל מה שניתן על שהעסקה תתבטל או תשונה.

חשוב להקפיד על בחירת עורך דין מקרקעין בשלב בו אנחנו רואים שייתכן וקיים סיכוי לביצוע העסקה או לניהול מו"מ ומנקודה זו הוא ילווה אותנו.