מיסוי מקרקעין וייעוץ נדל"ן כשאתם קונים בית

למרות ששימוש בשירותיו של עורך דין או שמאי מקרקעין ויועץ נדל"ן יכול להוסיף בקלות כמה אלפי שקלים לעלות עסקת נדל"ן, לרוב מדובר בהוצאות כספיות טובות. 

המשיכו לקרוא על מנת לגלות איך עורך דין שמתמחה בתחום מיסוי מקרקעין, או יועץ נדל"ן, יעזרו לכם לסגור את העסקה, ואיך להימנע מטעויות שעלולות בסופו של דבר לעלות הרבה כסף.

הבנה בחוזים

בעוד שלרוב האנשים יש יכולת לנהל משא ומתן פנים אל פנים עם גורם אחר, יש לזכור את תנאי העסקה בחוזה, על מנת שיהיו מחייבים כחוק. עורך דין שמתמחה בתחום מיסוי מקרקעין יכול לעשות זאת לא רק על ידי ניהול משא ומתן מטעמכם, אלא גם לוודא כי החוזה מציית לכל החוקים, וכן לטפל בכל נושא ספציפי שעשוי להשפיע על השימוש העתידי בנכס.

לדוגמא, יש רוכשים או מוכרי בתים שאינם מודעים לרזי החוק. לא רק שעורך הדין מודע לכל סעיפי החוק, אלא הוא יבחן גם את החוזה על לאיתור כל התקלות המשפטיות, יבצע בו כל שינוי דרוש ויוסיף את הנסיבות שיש לכם. 

שירות חיוני נוסף שעורכי דין מבצעים נקרא חיפוש כותרות

חיפושים בכותרות הושלמו על ידי עורכי דין או באמצעותם, ומטרתם לוודא כי הנכס הנמכר נקי מכל שעבודים, כגון שעבודים או פסקי דין. התוצאה של חיפוש הכותרות חשובה מאין כמותה מכיוון שהיא מגלה האם למוכר יש את הזכות החוקית למכור את הנכס המדובר. 

עורך דין יוכל לספק שירות זה הרבה יותר מהר, ולעתים קרובות עם פחות עלות, מכיוון שעורכי דין מיסוי מקרקעין מקיימים יחסי עבודה שמאי מקרקעין ויועצי נדל"ן, כך שאתם מקבלים שירות מלא שמכסה כל פינה אפשרית בעסקת קניית הנדל"ן שלכם, ויכולים להיות רגועים שלא קיים כל פגם בעסקה, שעלול להזיק לכם בהמשך.

תפקיד שמאי מקרקעין ויועץ נדל"ן בעסקת קניית נכס

שמאי מקרקעין ויועץ נדל"ן יכול לגלות אם המוכר צריך לשלם תחילה שעבוד לפני שהוא יכול למכור את ביתו באופן חוקי. הוא יתייחס לנושא זה על ידי הצעה למוכר להמתיק את העסקה, על ידי מתן הפחתת מחיר. 

יועצי נדל"ן יכולים גם לספק למוכר הצעות או מקורות למימון, וגם להבטיח שהעסקה טובה. זה חשוב אם אתם, כבעלים חדשים של נכס, מתכננים אי פעם להשיג משכנתא או הלוואה חוץ בנקאית כנגד שווי הנכס.

העברות רכוש

כאשר צד אחד או יותר הם תאגידים, נאמנויות או שותפויות, הכנת החוזה והמשא ומתן בעקבותיו מורכבים. עורך דין שמתמחה בתחום מיסוי מקרקעין מבין את ההסדרים העסקיים השונים האלו ואת גבולותיהם החוקיים. 

מכיוון שכך, עורך הדין יבטיח כי ההתקשרות תואמת את החוק, אך גם שתנאי העסקה אינם מפרים בשום דרך את הסכמי האמנה של השותפות, הנאמנות או התאגיד.